Aktualność: Styczniowe e-ślubowanie nowych doradców podatkowych

Kolejnych 29 osób dołączyło do samorządu doradców podatkowych w Polsce. W związku z pandemią ślubowanie nowych doradców ponownie odbyło się w formie wideokonferencji.
 
Przypomnijmy, że ze względu na sytuację epidemiczną od czerwca 2020 roku nowi doradcy składają ślubowanie wyłącznie w formule online. Dzięki temu w bezpieczny sposób mogą uzyskać uprawnienia i zacząć od razu świadczenie usług doradztwa podatkowego. 
 
Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest pierwszym w Polsce samorządem zawodowym, który zdecydował się na ślubowanie nowych członków w formule online.
 
- Mamy w gospodarce sytuację kryzysową i przedsiębiorcy potrzebują profesjonalnej pomocy doradców podatkowych jeszcze bardziej niż zwykle. Dlatego opracowaliśmy odpowiednie procedury, które pozwolą nam przeprowadzić całą operację online w sposób bezpieczny dla uczestników oraz z zachowaniem przepisów prawa. Dzięki temu już za moment grupa nowych doradców podatkowych będzie mogła rozpocząć pracę – wyjaśnia prof. Adam Mariański, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
 
Państwowa Komisja Egzaminacyjna do Spraw Doradztwa Podatkowego poinformowała o kolejnych terminach egzaminu na doradcę podatkowego. Z komunikatu Sekretarza Komisji opublikowanego na stronach ministerstwa finansów wynika, że najbliższe egzaminy pisemne odbędą się w maju i czerwcu 2021 roku. Kandydaci kwalifikowani są do egzaminu zgodnie z kolejnością złożonych wniosków.
Źródło: https://www.gov.pl/web/finanse/terminy-egzaminow-doradca-podatkowy2 

DATA PUBLIKACJI: 2021-01-21 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (52) 584 44 44
Kujawsko-Pomorski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

ul. Marszałka F. Focha 4
85-070 Bydgoszcz

tel. (52) 584 44 44
fax. (52) 584 44 45

x
x