Aktualność: Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Krajowa Izba Doradców Podatkowych, zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach.
Od wielu lat konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Finansów. W tym roku w organizację konkursu włączył się Kujawsko-Pomorski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod patronatem Ministerstwa Finansów oraz Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.

Na początku grudnia Doradcy Podatkowi, Członkowie Zarządu naszego regionu, spotkali się z uczniami szkół ponadpodstawowych na pogadance informującej o konkursie. Po nowym roku planowane są kolejne spotkania.


Dwuetapowy konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i przeprowadzany jest w formule online.

- Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego - tłumaczy Iwona Wojsław, doradca podatkowy, organizatorka konkursu z ramienia Krajowej Rady Doradców Podatkowych. -Dziś to jeszcze uczniowie, ale za kilka lat wejdą na rynek pracy, część z nich pewnie założy własny biznes, ta wiedza na pewno bardzo im pomoże.

Organizatorem konkursu jest samorząd zawodowy doradców podatkowych. Patronatu udzieliło Ministerstwo Finansów. Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie poprzez platformę moodle, gdzie udzielenie odpowiedzi na 30 pytań testowych pozwoli wyłonić najlepszych. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Najlepszych 10 osób z każdego województwa przechodzi do etapu ogólnopolskiego. Ten zwyczajowo odbywa się w Katowicach.

Oprócz uczniów zapraszamy także wszystkich chętnych do rozwiązania testu poza konkursem. Możemy zweryfikować swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Wszyscy płacimy podatki. Zrozumienie ich zasad i funkcjonowania pozwoli nam na łatwiejsze poruszanie się w gąszczu przepisów podatkowych.

Na stronie www.silesia.kidp.pl w zakładce KONKURSY dostępne:
- regulamin konkursu;
- instrukcję obsługi testu;
- link do platformy moodle;
- ustawy i przepisy prawne;
- inne informacje dotyczące konkursu.


Pierwszy etap konkursu odbędzie się 03 marca 2023 w godz. od 10.00 do 18.00.
Test należy ukończyć do godziny 18.00.

Dodatkowe informacje: tel. 32 258 10 45, mail slaski@kidp.pl

DATA PUBLIKACJI: 2022-12-14 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: 723-570-576
Kujawsko-Pomorski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

ul. Marszałka F. Focha 4
85-070 Bydgoszcz

tel. 723-570-576

x
x