Aktualność: KIDP udostępnia bezpłatny przewodnik po tarczy antykryzysowej 4.0


x

Dostępny jest bezpłatny przewodnik po przepisach tarczy antykryzysowej 4.0. W liczącym kilkadziesiąt stron opracowaniu Krajowej Izby Doradców Podatkowych omówione zostały m.in. ostatnie zmiany w zakresie PIT, CIT, VAT i prawa pracy. 

 

Przewodnik po tarczy antykryzysowej 4.0 można pobrać za darmo ze strony www.podatkibezryzyka.pl utworzonej przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. PODATKI BEZ RYZYKA to projekt doradców podatkowych, który ma pomóc biznesowi w uzyskaniu wsparcia w skomplikowanych kwestiach związanych z podatkami oraz tarczą antykryzysową. Przepisy kolejnych wersji tarczy antykryzysowej są tu dokładnie analizowane przez doradców podatkowych i tłumaczone w przystępny sposób w formie przewodników po kolejnych wersjach tarczy. 

 

Od początku kryzysu wywołanego COVID-19 doradcy podatkowi pomagają przedsiębiorcom w uzyskaniu pomocy finansowej od rządu. Powołaliśmy zespół ekspertów opiniujący propozycje zmian w prawie, tłumaczymy przepisy kolejnych wersji tarczy antykryzysowej oraz reprezentujemy przedsiębiorców w sprawach związanych z uzyskaniem ulg podatkowych, zwolnienia w ZUS czy otrzymania wsparcia z tarczy finansowej.” – tłumaczy prof. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

 

Trzy pierwsze informatory zostały pobrane przez przedsiębiorców blisko 5000 razy. Czwarta odsłona przewodnika koncentruje się na tych zmianach, które wprowadza w życie najnowsza tarcza antykryzysowa. Na kilkudziesięciu stronach zostały opisane:

 

·       Zmiany w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym podatku zryczałtowanego)

·       Zmiany w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych

·       Zmiany w zakresie VAT

·       Zmiany w zakresie prawa pracy

·       Zmiany w zakresie podatkowych obowiązków sprawozdawczych i informacyjnych

 

 

Przewodnik po tarczy antykryzysowej 4.0 jest dostępny do pobrania za darmo w linku poniżej:

https://www.podatkibezryzyka.pl/tarcza-antykryzysowa

DATA PUBLIKACJI: 2020-06-29 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: 723-570-576
Kujawsko-Pomorski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

ul. Marszałka F. Focha 4
85-070 Bydgoszcz

tel. 723-570-576

x
x