Aktualność: Raport o sytuacji doradców podatkowych w czasie pandemii

Doradcy podatkowi mogą zapoznać się z raportem prezentującym wyniki badania, które zleciła Krajowa Izba Doradców Podatkowych w czasie pandemii. Samorząd doradców podatkowych sprawdził jak sytuacja kryzysu wywołana COVID-19 wpłynęła na funkcjonowanie biznesu doradztwa podatkowego i samych doradców.

W badaniu udział wzięło 540 doradców podatkowych. Ankietę, na zlecenie KIDP, przygotował Ryszard Sowiński, profesor Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu specjalizujący się w badaniach i doradztwie dla sektora usług prawniczych.

Jak wynika z danych zebranych w raporcie, doradcy podatkowi w czasie kryzysu stali się jednym z kluczowych partnerów dla biznesu w korzystaniu ze wsparcia z tarczy antykryzysowej. W związku z tym większość doradców, miała jeszcze więcej pracy niż zwykle.

Część doradców odczuła za to negatywne skutki kryzysu ekonomicznego. Blisko co drugi badany doradca spotkał się ze sytuacją opóźnionych płatności za wystawione faktury lub jego braku. Klienci doradców podatkowych często podejmowali też działania zmierzające do zmniejszenia wynagrodzenia za doradztwo podatkowe.

Co trzeci ankietowany doradca podatkowy spodziewa się jednak wzrostu przychodów w swojej firmie w związku z większą ilością zleceń związanych z koronawirusem

Cały raport w formacie PDF znajduje się w plikach do pobrania.


Źródło: https://kidp.pl/aktualnosciall.php/10/6582

DATA PUBLIKACJI: 2020-07-13 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: ((52) 584 44 44)
Kujawsko-Pomorski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

ul. Marszałka F. Focha 4
85-070 Bydgoszcz

tel. (52) 584 44 44
fax. (52) 584 44 45

x
x